Concertarchief Muziek op Stapel

Concerten 2024

  • 13 april, Alma Quartet werken van Schubert, Shostakovich en van Beethoven.
  • 03 maart, Ensemble Fanaticus werken van Biber en de Stylus Fantasticus.

Concerten 2023

  • 23 december, Margaretha Consort Een Koninklijke Kerst
  • 05 november, Vespucci Kwartet werken van Mendelssohn, Glazunov en Grieg
  • 12 oktober, Scholierenconcert door het Vespucci Kwartet
  • 16 september, The Counterpoints Il Musicista Itinerante
  • 03 juni, Pianokwartet Corneille werken van Mendelssohn, Turina en Saint-Saens
  • 23 april, Teun & Teun Nederlandse Meesters uit de achttiende eeuw en hun Italiaanse inspirators
  • 18 februari, Butter Quartet Vroege Strijkkwartetten

Concerten 2022

  • 10 december, La Primavera
  • 9 oktober, Quartetto di Cremona met het programma “Arnold Schönbergs Strijkkwartet nr. 1 opus 7”
  • 22 september, Scholierenconcert door het Epos Ensemble.
  • 10 september, Combattimento met het programma “Händel in Italië”
  • 28 mei, Christianne Stotijn en Joseph Breinl met het programma Stimme der Sehnsucht
  • 23 april, Ensemble Odyssee met het programma Pracht en Praal aan het Saksische Hof
  • 5 maart, Hermitage Kwartet met werken van Bach/Micháns, Britten en Beethoven

Concerten 2021

  • 12 december, Amsterdam Wind Quintet met werken van Smetana, Beethoven, Grieg, Mahler en Tchaikovsky
  • 13 november, Brisk Recorder Quartet Amsterdam en sopraan Amaryllis Dieltiens met het programma Altijd over de Liefde
  • 24 oktober, Apollo Ensemble met het programma Rond de Passacaglia
  • 3 oktober, Alma Quartet met werken van S. Prokofiev, E. Korngold en J. Brahms
  • 28 september, Steef Hupkes en Vespucci Quartet met De nieuwe kleren van de keizer (Haydn, Scholierenconcerten)
  • 11 september, Duo Zeffiretti met werken van Rameau, Händel, Couperin en Vivaldi
  • 26 juni, Camerata RCO met werken van W.A. Mozart en A. Borodin

Concerten 2020

  • 12 december, Margaretha Consort, M. Rietveld en R. van Wageningen met werken van o.a. Händel, Corelli en Praetorius
  • 25 oktober, Erik Bosgraaf met Ensemble Cordevento, Vivaldi, Bach en het barokke concerto
  • 12 september, Niek Baar, Ella van Poucke en Ben Kim, Opus 100 van Schubert
  • 4 juli, Robert Smith en Israel Golani met La Gracieuse, muziek van Marin Marais
  • 29 februari, Helikon Quartet met werken van W.A. Mozart, Fanny Mendelssohn en Felix Mendelssohn

Concerten 2019

  • 30 november, Ragazze Quartet met werken van Bartók, Piazzolla, J.S. Bach, Long en Volans
  • 26 oktober, Le Consort met werken van o.a. Dandrieu en Purcell
  • 18 oktober, Amsterdam Wind Quintet, Talitha van der Spek en Thomas de Bruijn met Assepoester (Kinderconcerten)
  • 14 september, Matthias Höfs en Christian Schmitt met werken van o.a. Pachelbel, Sweelinck en Tartini
  • 18 mei, Dudok Quartet Amsterdam met werken van Haydn, Keuris en Beethoven
  • 30 maart, Floor Le Coultre en Martin van Hees met werken van o.a. Granados, Piazzolla en Ourkouzounov
  • 2 maart, Combattimento met Frizzante! Bruisende Italiaanse barokmuziek met werken van o.a. beide Scarlatti’s

Concerten 2018

  • 10 november, Aristos Quartet met werken van Haydn, Fischer en Janáček
  • 19 oktober, Amsterdam Wind Quintet en Talitha van der Spek met Peter en de Wolf (Kinderconcerten)
  • 22 september, Johannette Zomer, Nienke van der Meulen en het Tulipa Consort met het programma Eternal Bach
  • 26 mei, Lavinia Meijer met het programma The Glass Effect
  • 28 april, Margaretha Consort en tenor Jan van Elsacker met Leve de liefde! Italiaanse liefdesmuziek uit de 17e eeuw
  • 24 maart, Naum Grubert met werken van o.a. Franck, Beethoven, Skrjabin en Chopin
  • 18 februari, Peter Holtslag, Rainer Zipperling en Pieter-Jan Belder met werken van o.a. Telemann, Barsanti en C.P.E. Bach

Concerten 2017

  • 15 december, Amsterdam Sinfonietta Solisten met Rick Stotijn op de contrabas: strijkkwintetten van Dvořák en Schubert
  • 26 november, Blokfluitkwintet Seldom Sene met het programma Vluchtpunt: een muzikale reis door de tijd
  • 27 oktober, Jubileumconcert Apollo Ensemble met het programma Gigantisch Barok: werken van Bach, Telemann en Händel
  • 18 juni, Katona Twins met het programma From Classic to Queen
  • 6 mei, Studenten Prins Claus Conservatorium met het Requiem van W.A. Mozart
  • 18 maart, Ensemble Holland Baroque met Die Kunst der Fuge van J.S. Bach
  • 5 februari, Eva van Grinsven, Maria Milstein en Helena Basilova met Rendez-vous Russe: werken van Russische componisten

Concerten 2016

  • 26 november, Aristos Quartet met werken van W.A. Mozart, G. Puccini en F. Schubert
  • 15 oktober, Música Temprana met het programma Melancolia: melancholische muziek uit de Spaanse Renaissance
  • 17 september, Amatis Piano Trio met een programma rond Schumann
  • 1 mei, La Dolcezza o.l.v. Veronika Skuplik met Dialogues Chelycus: vioolsonates aan het Weense hof in de 17e eeuw
  • 3 april, Ramon van Engelenhoven met een Parijse matinee: pianoconcert met werken van Chopin en Liszt
  • 2 april, Saperavi Blaasquintet met werken van Mozart, Berwald en Beethoven
  • 7 februari, La Primavera met het programma Intorno a Monteverdi: werken van o.a. Monteverdi, Frescobaldi, Kapsberger en Caccini

Concerten 2015

  • 21 november, Dana de Vries en Fiona Mato met Romantisch Concert: Brahms, Fauré en Schumann
  • 24 oktober, Combattimento met Duizelingwekkende Dubbelconcerten: Bach, Brescianello, Pachelbell, Telemann en Vivaldi
  • 19 september, Mirovia Quartet met het programma De Ravel Affaire: werken van o.a. Ravel en Debussy
  • 18 april, Apollo Ensemble met het programma Ten Oosten van Oostenrijk: werken van Haydn, Pichl, Heberle en Vaňhal
  • 1 maart, Christianne Stotijn en Hans Eijsackers met De uilenpriesteres van Orplid: liederen van o.a. Schubert, Wolf en Tchaikovski
  • 24 januari, Musica Amphion met het programma Parijs en Versailles: werken van o.a. Couperin, Leclair, Duphly en Rameau

Concerten 2014

  • 29 november, Ragazze Kwartet met strijkkwartetten van Haydn, Schulhoff en Bartók
  • 25 oktober, The Hague String Trio met werk van J.S. Bach, Motsalvatge en Beethoven
  • 21 september, Ensemble Eik en Linde, Talitha van der Spek en Max van Egmond met Ach daß ich Wassers gnug hätte
  • 17 mei, Leupold Trio met het programma Con Chitarrone, werken van Dowland, Biber, Corelli, Vivaldi, Cima en Howet
  • 5 april, Amstel Quartet met werken van Wagner (De Ring), Barber, Liszt, De Hartman, Ravel en Franck
  • 14 februari, Larissa Groeneveld en Frank van de Laar met o.a. Schuberts Arpeggione Sonata

Concerten 2013

  • 14 december, Ensemble Fantasticus met het programma La Rameau, Pieces de Clavecin et Concerts
  • 23 november, Strijkers Prins Claus Conservatorium met Splendid Strings, werken van Mozart, Haydn en Tchaichovsky
  • 26 oktober, Liza Ferschtman met werken van Biber, Bartok, Berio en J.S. Bach
  • 15 september, Rubens Quartet en Marieke Schneemann met fluitkwartetten van Mozart
  • 9 juni, Ensemble Eik en Linde en Amsterdamse Cantorij met het programma De la cour, des chapelles et églises
  • 25 mei, Gaudi Kwartet met het programma Een reis door de Romantiek (Brahms, Dvořák en Webern)
  • 15 maart, Van Baerle Trio met werken van Schubert, Arensky en Mozart
  • 9 februari, Musica Amphion met Hollandse Meesters uit de Gouden Eeuw, werken van o.a. Reincken, De Fesch en Hellendaal

Concerten 2012

  • 24 november, Den Haag Piano Quintet met Vroege Romantiek, werken van Schubert (Forelle), Dussek en Hummel
  • 27 oktober, Matangi Strijkkwartet met het programma Haydn´s Nature, werken van Haydn en Mozart
  • 29 september, Vermeer Trio met werken van Ravel, Korngold en Mendelssohn-Bartholdy
  • 24 juni, Mirjam Rietberg met vier verschillende harpen, werken van Purcell en Piazolla, Keltische muziek en volksmuziek
  • 9 juni, La Suave Melodia en Frans Robert Berkhout (fagot) met werken van Vivaldi en Schenck
  • 31 maart, Trio Barcarola met werken van Rossini, Donizetti en Braga, Italiaanse liederen, Spaanse en Zuid-Amerikaanse muziek.
  • 11 februari, Wilbert Hazelzet en Jacques Ogg met werken van Bach, Marais en Leclair

Concerten 2011

  • 16 december, Bennewitz-kwartet en Harry-Imre Dijkstra met werken van Dvořák, Mozart en K. Arntzen
  • 30 oktober, Christianne Stotijn, Ab Koster en Joseph Breinl met werken van o.a. Schumann, Schwenk en Saint-Saëns
  • 9 juli, Duo Sax en Stix met werken van Piazolla, Albeniz en De Falla
  • 21 mei, Daniël van der Hoeven met werken van Debussy, Bach, Prokofiev en Brahms
  • 16 april, Strijkorkest Prins Claus Conservatorium en Saleem Khan met werken van Dvořák, Jolivet, Rossini en Veldhuis
  • 22 januari, Holland Baroque Society en Le Poème Harmonique met werken van Caccini, Buonamente, Castaldi, Cifra en Boesset

Concerten 2010

  • 11 december, Apollo Ensemble, Kerstconcert met werken van o.a. Telemann, Merci, Scarlatti en Spiegler
  • 18 september, Helena Basilova en Irina Parfenova, quatre mains, met werken van Schubert, Debussy en Dvořák
  • 13 augustus, Christianne Stotijn en Joseph Breinl met liederen van Strauss en Mahler
  • 31 juli, Ensemble Cordevento en Erik Bosgraaf met werken van Vivaldi, Scarlatti en J.S. Bach
  • 24 april, Prins Claus Conservatorium met het Stabat Mater van Pergolesi en het Requiem van Mozart
  • 6 februari, Strijkkwartet Koninklijk Concertgebouworkest met werken van Beethoven en Dvořák

Concerten 2009

  • 19 december, Caecilia-Concert, Kerstconcert met muziek uit de 16e en 17e eeuw
  • 26 september, Osiris Trio met werken van o.a. Zimmerman, Strauss, Ponchielli, Puccini en Donizetti
  • 23 augustus, Christianne Stotijn en Joseph Breinl met werken van Wolf, Schumann, Shostakovich en Moesorgski
  • 9 augustus, Trio Zimbello met het programma Alles op tafel, werken van o.a. Telemann, Purcell en Stabler
  • 12 juli, Douwe Heeringa met chansons van Brel in het Fries
  • 30 mei, Helena Basilova met werken van Skrjabin, Janáček en Schumann
  • 18 april, Ensemble Ausonia met Von Biber: Rosary sonates
  • 7 februari, Vera Beths, Paul Komen en Ab Koster met werken van Brahms en Beethoven

Concerten 2008

  • 21 december, Ensemble La Primavera met het programma rondom Monteverdi
  • 27 september, Christianne Stotijn en Joseph Breinl met werken van Brahms, Grieg en Sibelius
  • 3 augustus, Continuous Brass Trio met werken van Bach en Koetsier
  • 6 juli, Miranda Trio met werken van Ravel en Argentijnse componisten
  • 8 maart, Amsterdams Bach Consort met Johannes Passion van J.S. Bach
  • 2 februari, Haydn Jeugd Strijkorkest o.l.v. Eduard Heyning met werken van Tchaikovski, Janáček en Shostakovich

Concerten 2007

  • 16 december, Osiris Trio met werken van Beethoven en Shostakovich
  • 7 oktober, Gustav Leonhardt (klavecimbel) met werken van L. Couperin, Froberger, Reincken, Pachelbel, Bohm en J.S. Bach
  • 22 en 23 juli, Masterclass zang/piano door Christa Pfeiler en Rudolf Jansen met werken van o.a. Schubert, Ravel en Grieg
  • 13 april, Xynix Opera. Kinderopera Goud (Repelsteeltje) van G.F. Händel
  • 17 maart, Capella Frisiae & Concerto d´Amsterdam o.l.v. Hoite Pruiksma, met werken van Johann Mattheson en Dietrich Buxtehude
  • 27 januari, Emmy Verheij en Paolo Giacometti met werken van Mozart, Messiaen en Fauré

Concerten 2005-2006

  • 8 december, Ensemble Oostenrijk-Jansen met aria´s en cantates uit de Barok (Bach, Telemann, Vivaldi, Händel)
  • 14 oktober, Menno van Delft, klavecimbel, met werken van Froberger, Kerll, J.S. Bach, Pachelbel, A.L. Couperin en Duphly
  • 19 augustus, Christa Pfeiler en Rudolf Jansen met het programma The Apollonian Myths in Lyrical Theatre
  • 30 juli, Trio De Beaume met het programma Van Rameau tot Zanettovich
  • 2 april, Liza Ferschtman en Inon Barnatan met het programma Beethovencyclus, vioolsonates
  • 21 januari, Tetsje van der Kooi, Karin Preslmayr en Alfonso Marin met werken van Monteverdi, Purcell, Dowland en Caccini
  • 17 december 2005, Devich Trio met werken van Dvořák, Beethoven, Schubert en Shostakovich
Scroll naar boven